Auction 136:
Auction 102
Author: Kircher,A.
102-228 Kircher,A.Romani Collegii Societatis Jesu Musaeum celeberrimum, cujus magnum antiquariae rei, statuarum, imaginum, picturarumque partem. Ex legato Alphonsi Donini,... P. Athanasius Kircherus Soc. Jesu, novis & raris inventis locupletatum, compluriumque principum curiosis donariis magno rerum apparatu instruxit; innumeris insuper rebus ditatum, ad plurimorum, maxime exterorum,... Amsterdam, Janssonio-Waesbergiana 1678. Fol. Mit 4 Textkupfern, 17 Textholzschn. u. 7 (von 17; davon 1 gefalt.) Kupfertaf. 3 Bl., 66 S., 3 Bl. Umschl. d. 18. Jh. (Rckn. mit Papier überklebt, tls. randrissig). [...]
102-253 Kircher,A.Magnes sive de arte magnetica opus tripartitum. Ed. tertia, ab ipso authore recognita, emendataque, ac aucta. Rom, V. Mascardi für Deversin & Masotti 1654. Fol. Mit gest. Titelvign., 30 (von 32) großen Textkupf. u. zahlr. Textholzschn. 15 Bl. (ohne gest. Titel), 606 (von 618) S., 14 Bl. Prgt. d. Zt. (Neu aufgebunden, Rckn. mit altem Material erneuert, gebräunt, kl. Wurmlöcher). [...] (Magnetismus)
Next auction 136 takes place in December 4-6, 2024
102-4480 Jude im Dorn, Der., 240,00 €
102-3696 (Prechac,J.de)., 90,00 €
102-2645 Schweiger-Lerchenfeld,A.v., 100,00 €
102-439 (Busch,M. oder M.Bakunin?)., 240,00 €