Auktion 107
Autor: Thou,J.
107-840 Thou,J.Illustris viri Jacobi Augusti Thuani regii in sanctiore consistorio consiliarii, et in suprema regni Gallici curia praesidis, Historiarum sui temporis ab anno Domini 1543 usque ad annum 1607 libri CXXXVIII, quorum LXXX priores, multo quam antehac auctiores, reliqui vero LVIII nunc primum prodeunt, opus in quinque tomos distinctum; accedunt, commentariorum de vita sua libri sex hactenus inediti. 5 Teile in 4 Bdn. Orleans bzw. Genf, Roviere 1620-21. Fol. Versch. Einbde. d. Zt. (Meist starke Gebrauchsspuren). [...]
107-841 Thou,J.Memoires de la vie... Premiere edition traduite du latin en francois. Rotterdam, Leers (d.i. Rouen) 1711. 4°. Mit gest. Portrait-Front. v. Lymende. 14 Bl., 276 S. Ldr. d. Zt. mit Rsch. u. Rverg. (Tls. etw. beschabt, Gelenke u. Kap. etw. beschäd.). - Barbier III, 202. - Tls. etw. stockfleckig, N.a.V. [...]