Auktion 136:
Auktion 57
Autor: Quintilianus,M.F.
57-328 Quintilianus,M.F.Institutionum oratoriarum libri XII. Summa diligentia ad fidem vetustissimorum codicum recogniti ac restituti. Nunc huic ed. adjecit Fabianarum notarum Spicilegium subcisiuum Daniel Pareus Phil. F. Accesserunt etiam Quintilianorum declamationes. 2 Tle. in 1 Bd. Genf, Chouet 1641. Mit Holzschn.-Titelvign. 16 Bl., 698 S., 26 Bl.; 553 S., 3 Bl. Prgt. d. Zt. (Gebr., tls. fleckig, berieben u. bestoßen). - Papierbedingt etw. gebr., tls. stockfleckig u. leicht wasserrandig. N.a.T. Hs. Eintr. a. Vors. Exlibris. [...]
57-329 Quintilianus,M.F.Oratoriarum institutionum libri XII. Doctissimorum virorum, Joachimi Camerarii, Joannis Sichardi, aliorumque; opera et studio, partim ex meliorum codicum collatione restituti sibl, partim annotationibus illustrati. Basel, Bryling 1561. 4 Bl., 728 (recte 782) S., 18 Bl. - Angebunden: Ders. Declamationum liber. Basel, Bryling 1557. Mit Holzschn.-Titelvign. 1 Bl., 331 S. Ldr. d. Zt. mit Blindpräg. (Rckn. alt erneuert, Ecken u. Kanten mit Fehlstellen im Bezug, stark beschabt, Ldr. brüchig). [...]
Nächste Auktion 136
findet von 4.-6. Dezember 2024 statt