Auction 136:

  Auction 57

Author: Quintilianus,M.F.

57-328 Quintilianus,M.F.

Quintilianus,M.F.Institutionum oratoriarum libri XII. Summa diligentia ad fidem vetustissimorum codicum recogniti ac restituti. Nunc huic ed. adjecit Fabianarum notarum Spicilegium subcisiuum Daniel Pareus Phil. F. Accesserunt etiam Quintilianorum declamationes. 2 Tle. in 1 Bd. Genf, Chouet 1641. Mit Holzschn.-Titelvign. 16 Bl., 698 S., 26 Bl.; 553 S., 3 Bl. Prgt. d. Zt. (Gebr., tls. fleckig, berieben u. bestoßen). - Papierbedingt etw. gebr., tls. stockfleckig u. leicht wasserrandig. N.a.T. Hs. Eintr. a. Vors. Exlibris. [...]

57-329 Quintilianus,M.F.

Quintilianus,M.F.Oratoriarum institutionum libri XII. Doctissimorum virorum, Joachimi Camerarii, Joannis Sichardi, aliorumque; opera et studio, partim ex meliorum codicum collatione restituti sibl, partim annotationibus illustrati. Basel, Bryling 1561. 4 Bl., 728 (recte 782) S., 18 Bl. - Angebunden: Ders. Declamationum liber. Basel, Bryling 1557. Mit Holzschn.-Titelvign. 1 Bl., 331 S. Ldr. d. Zt. mit Blindpräg. (Rckn. alt erneuert, Ecken u. Kanten mit Fehlstellen im Bezug, stark beschabt, Ldr. brüchig). [...]

Next auction 136

takes place in December 4-6,  2024