Auktion 136:
Auktion 59
Autor: Linne,C.v.
59-2444 Linne,C.v.Species plantarum exhibentes plantas rite cognitas ad genera relatas cum differentiis specificis, nominibus trivialibus synonymes selectis, locis natalibus secundum systema sexuale digestas. Ed. quarta, post Reichardianam quinta, adjectis vegetabilibiis hucusque cognitis cur. C.L.Willdenow. Bände 1-4 in 9 (statt 13) Bdn. Bln., Nauk 1797-1805. Hldrbde. d. Zt. mit Rverg. u. Rsch. (Tls. berieben u. bestoßen). [...] (Botanik)
59-2445 Linne,C.v.Systema vegetabilium secundum classes ordines genera species. Cum characteribus, differentiis et synonymiis. Editio nova, speciebus inde ab editione XV. detectis aucta et locupletata. Curantibus J.J.Roemer & J.A. Schultes. 7 Tle. in 8 Bdn. Mit 1 gest. Portr. Stgt., Cotta 1817-30. Einf. Umschl. d. Zt. (Kap. tls. läd. u. überklebt, tls. randrissig, gestoßen u. stockfleckig). [...] (Botanik)
Nächste Auktion 136
findet von 4.-6. Dezember 2024 statt
59-4115 Antwerpen., 80,00 €
59-5121 Unger, William, 100,00 €
59-388 Album der sächsischen Industrie., 2.400,00 €
59-5114 Lindenschmit, Wilhelm von, d.J., 100,00 €