Auktion 136:
Auktion 62
Autor: Cicero,M.T.
62-100 Cicero,M.T.De officiis libri III... Cum annotationibus Victorini Strigeli. Wittenberg, Craton 1588. 12 Bl., 380 S., 2 w. Bl. - Angebunden: ... et prolegomenis Ioch. Camerarii. Lpz., (Steinman 1589). 151 Bl., 146 S., 20 Bl. Späterer Prgt. d. Zt. m. hs. Rtitel. (Stärker beschabt u. best.). [...]
62-102 Cicero,M.T.Opera quae extant omnia. Ex sola fere Codd. Mss. Fide emendata. Studio atque Industria J. G. & J. Gruteri: Quorum Annota omnia, prius in calce Operis congesta suae nunc cuique paginae subjiciuntur. Adjungitur item Frobenii Penu Tertullianum decem indicibus... Juxta Exemplar Hamburgense. 4 Tle. in 1 Bd. London, Mearne 1680-81. Fol. Mit gest. Front. 8 Bl., 184 S.; 2 Bl., S. 185- 547; 2 Bl, 281 S.; 1 Bl., 285-607 S., 108 u. 50 S. Index. Dekorativer roter Ldr. d. Zt. (Schließen fehlen, tls. etw. berieb. u. best.). [...]
62-1991 Cicero,M.T.Opera quae supersunt omnia. Ac deperditorum fragmenta...Edidit J.C.Orellius. 4 Tle. in 7 Bdn. Zürich, Orell Füssli 1826. Gr.8°. Hldrbde. d. Zt. mit Rverg. u. Rsch. (Tls. beschabt u. best.). - Tls. gebr. u. stockfleckig. N.a.Vors. [...]
62-6253 Oppenau., 80,00 €
62-7350 Buchholzschnitte., 67,00 €
62-7798 Pollak, Max, 160,00 €
62-8114 Zangs, Herbert, 800,00 €