Auction 65
Author: Plinius,C.C.S.
65-499 Plinius,C.C.S.Historiae Mundi Libri XXXVII. Vetustissimorum codicum collatione majore quam antehac studio, fide et religione a vitiis quibus multiplici olim impressione contaminati fuerat, vindicati ... Cum indice. (Ed. A. Marguaesius). Bde. 1-3 (statt 4). Lyon, Giunta 1561-62. 12°. Mit Holzschn.-Druckerm. Braune Ldrbde. d. Zt. mit Goldpräg. u. Rverg. (Tls. mit Wurmgängen u. -löchern, 1 Kap. mit kl. Fehlstelle, berieb. u. best.). [...]
65-2791 Plinius,C.C.S.Epistolae et Panegyricus recensuit ac novis commentariis illustravit, etiam indicibus... auxit Ch. Cellarius. Ed. secunda. Lpz., Fritsch 1700. Kl.8°. Mit gest. Frontisp. u. 4 Kupferkarten. 17 Bl., 758 S., 40 Bl. Prgt. d. Zt. mit hs. Rtitel. (Etw. fleckig). - Tls. leicht fleckig, einige Unterstr. u. Marginalien von alter Hand. [...]