Auction 66
Author: Terentius,A.P.
66-585 Terentius,A.P.Comoediae sex, accurate sane, & diligenter emendate. Hac adiecta. Terentij vita ex Aelio Donato. Argumenta in fabulas, & scenas. Annotationes in margine adscriptae. Observatio variae lectionis. Venedig, Gryphius 1587. Mit 1 Holzschn.-Portr. im Text u. 1 mehrf. wdh. Textholzschn. 176 (falsch: 175) num. Bl. Hprgt. d. 18. Jhdts. mit hs. Rtitel. (Leicht fleckig u. best.). [...]
66-1772 Terentius,A.P.Eunuchs. Deutsch von Hans Neithart. Gedruckt 1486 zu Ulm durch Conrad Dinckmut. Dietikon-Zürich, Stocker 1970. 4°. 8 Bl., XCIII, 1 Bl. Mit 27 Illustr. nach Holzschnitt-Vorlagen. Illustr. Opp. mit OU. im Schuber. - Eines von 280 Ex. [...] (Faksimile)
66-2748 Terentius,A.P.Comoediae sex. Ad fidem duodecim amplius Msstorum Codiuum, et pluscularum optimao notao oditionum recensitae, et commentario perpetuo illustratag. Cur. A. H. Westerhovius, 2 Bde. Den Haag, Gosse 1726. 4°. Mit 2 gest. Front. u. 1 Porträtkupf. Mod. Lwdbde. (Tls. angestaubt, etw. berieb. u. best.). [...]
66-3557 Verheyen,P., 400,00 €
66-6837 Mieten-Fritsch, Berta, 67,00 €
66-6518 Gmelin, Wilhelm Friedrich, 300,00 €
66-5985 Metz., 60,00 €