Auction 136:

  Auction 71

Author: Rupertus, Abbas Tuitiensis (Deutz).

71-450 Rupertus, Abbas Tuitiensis (Deutz).

Rupertus, Abbas Tuitiensis (Deutz).Summi disertissimiq[ue] Theologi, sacris du[m]taxat literis omnia probantis, in XII. prophetas minores, Commentariorum Libri XXXII. Ex ueris primisq'[ue] originalibus iterum atq[ue] iterum recogniti, atq[ue] nunc tandem cum adnotationum ac scripturarum locis, fideliter primum excusi ... .. Commentariorum in prophetas minores libri XXXII. (Köln), Birckmann Sept. 1527. Fol. Mit Holzschn.-Druckerm. u. -Titelvign. 6 nn., 242 num. Bl. - Vorgebunden: Vigilius v. Thapsus (hier irrig: v. Trient). Opus... contra Euthycen (!) aliosq(ue) haereticos, qui impie Christu(m) solum homine(m) nec deum profitentur, hactenus desyderatum à doctissimis quòd & hoc soeculum tales impudentes homines protulerit, proderit nostra aetate quoq(ue) plurimum. (Caspar Churrerius edidit). Tbg., U.Morhard, März 1528. 6 nn., 22 num. Bl. - Nachgebunden: Philippus Presbyter. In historiam Iob commentariorum libri tres. (Ioannes Sichardus edidit). Basel, A.Petri 1527. Mit 2 versch. Holzschnitt-Druckermarken auf Titel u. Schlussblatt u. zahlr. figürl. Holzschnitt-Initialen. 12 Bl., 211 S. - Sedulius Scotus. In omnes Epistolas Pauli collectaneum. Basel, H. Petri 1528. Mit 2 Druckerm. u. zahlr. figürl. Holzschn.-Init. 14 (d.le.w.) nn., 110 (recte 109) num., 1 nn. Bl. - Lefevre d'Etaples (Faber Stapulensis),J. Commentarii in epistolas catholicas. Nunc primum ab autore emissi & aediti. Basel, A. Cratander 1527. Mit Holzschn.-Druckerm. 10 (d.le.w.) nn., 75 Bl. (num. 3-77). Holzdeckelbd. d. Zt. Rckn. u. Hälfte d. Deckel mit blind- u. schwarzgepr. Schweinsldr.-Bezug, dat. 1528 u. mit Supralibros Johann Hess(e) "Arma Hessica Anno 1525", sowie 1 (statt 2) Messing-Schließe. (Bezug gebräunt, tls. mit Schab- u. Wurmspuren, etw. fl., Holzdeckel mit kl. Wurmlöchern). [...]

Next auction 136

takes place in December 4-6,  2024