Auktion 79
Autor: Mesue,J. (Yahya ibn Masawaih).
79-3354 Mesue,J. (Yahya ibn Masawaih).Opera... Cum Mvndini, Honesti, Manardi, & Sylvii in tres priores libros obseruationibus, quae vulgò cum his prodire consueuerunt. His Accessere Plantarum in libro Simplicium descriptarum imagines ex viuo expressae. Et Ioannis Costaei Annotationes, tum quas in editione priori dedimus, tum praeterea nouae aliae in postremas nouem Antidotarij sectiones, quae desiderabantur... postrema editione...2 Tle. in 1 Bd. Venedig, Giunta 1623. Fol. Mit 2 Holzschn.-Druckerm. u. Textholzschn. 6 nn., 252 num., 6 nn., 278 num., 11 nn. Bl. Prgt. d. Zt. mit Blindpräg. (Gelenke eingerissen, Rckn. mit Fehlstellen, gebräunt, tls. fl., ohne Schließbänder). [...] (Medizin)