Auktion 136:

  Auktion 82

Autor: Varro,M.T.

82-607 Varro,M.T.

Varro,M.T.De lingua latina libri tres, totidem & de analogia, cum Michaelis Bentini castigationibus. M. Portii Catonis (Cato, Marcus Porcius "Censorius") Originum Lib. I. Index praeterca duplex, alter graecanicarum, alter latinarum dictionum. Basel, Bartholomaeus Westheimer 1536. 242 (recte 240) S., 12 unbez. Bl. mit illustr. Holzschnitt-Initialen u. großer Druckermarke am Schluß. - ╔Angebunden: Aristoteles.╗ Totivs naturalis philosophiae in physicam Aristotelis Epitome, cuius haec est facies: Physicorum libri VIII. De Coelo IIII. De Generatione II. Meteororum IIII. De Anima III. Hieronymo Vuildenbergio (Hieronymus Wildenberg) Aurimontano autore. Basel, Johann Oporinus 1544. 4 unbez. Bl., 181 (recte 180) S., 1 unbez. Bl. mit illustr. Holzschnitt-Initialen, 2 Textholzschnitten u. 1 mehrf. gefalt. Tabelle. - ╔Angebunden: Aristoteles (zugeschrieben).╗ De virtvtibvs libellvs plane aureus, nuper quidem Graece inuentus, iam uero primum per Simonem Grynaeum (Simon Grynäus) latinitate donatus. Cum exactiore quadam uirtutum diuisione per eundem. Basel, (Robert Winter 1539). 16 (statt 40) S. ohne die 4 unbez. Bl. am Schluß. Kl.-8°. Schweinsledereinband d. Zt. über Holzdeckeln auf 4 Bünden mit reicher Blindprägung auf beiden Deckeln (kl. Handschriftenfragment mit eingebudnen). [...]

Nächste Auktion 136

findet von 4.-6. Dezember 2024 statt