Auction 136:

  Auction 129

129-207

Sammelband

mit 9 Würzburger theol.-philosophischen Hochschulschriften. Würzburg, Kleyer 1742-54. 4°. Pbd. d. Zt. mit hs. Rsch. (Best. u. berieb., tls. fleckig).

Enthält: I. Thomas Holtzclau. De praejudiciis ad majorem dei opt. max gloriam sub auspiciis increatae, incarnatae sapientiae (1752). - II. Michael Raeder. Ex philosephia universa (1752). - III. Thomas Grebner. De scientia, ejusque genuinis principiis cognoscendi verum, quam cum subjunctis positionibus ex universa logica, & ontologia, ad majorem dei gloriam (1754). - IV. Ders. De veritate apparente seu errore & sophismate ad usum utriusque fori, sacri & civilis (1754). - V. Blasius Henner. De motu locali, quae deo, primo motore auspice, favente virginea matre divisque tutelaribus (1754, m. gest. Tafel). - VI. Ignaz Seitz. De cometarum causis & effectibus (1742, mit gest, Frontispiz). - VII. Joseph Thorwesten. Assertiones selectae ex universa logica, quas cum adjecta dissertatione de discursu artificali (1743). - VIII. Michael Froehling. De eo, quod licitum est philosopho circa unum s. scripturae, quando favente deo [...] (1753). - IX. Christian Steinmetz (Praes.): De visu, ejusque phaenomenis (1749, m. gest. Tafel). - Gel. tls. angeplatzt, stellenweise etw. gebräunt u. fleckig. Ehemaliges Bibliotheksex.

Sammelband | Bild Nr.1

Sammelband | Bild Nr.1

Next auction 136

takes place in December 4-6,  2024