121-37 Biblia latina.Biblia. Brevis in eadem annotationes, ex doctiss. interpretationibus, et Hebraeorum commentariis. Interpretatio propriorum nominum Hebraicorum. 2 in 1 Bd. Venedig, Stagnino 1538. Mit 2 Titelholzschn. 8 nn., 472 num., 215 (recte: 115) num., 45 nn. Bl. Einf. Ldr. d. Zt. mit Bibl.-Rsch. (Berieb.). [...]
(Bibeln)
121-38 Biblia latina.Biblia sacra vulgatae editionis. Sixti Quinti Pont. Max. iussu recognita atque edita. Antwerpen, Plantin-Moretus 1619. Mit Kupfertitel. 1079 (inkl. Titel), 26 S., 26 Bl. Blindgepräg. Schweinsldr. d. Zt. mit Bibl.-Rsch. (Berieb. u. best., fehlen die Schließbänder). [...]
(Bibeln)
121-39 Biblia latina.Biblia Sacra vulgatae editionis. Sixti V.P.M. ivssv recognita atque edita: [1] Pentateuchum Moysi, nempe Genesis, Exodvs, Leviticvs, Nvmeri, Devteronomivm. Rom, Brugiotti 1624. Kl.8°. Mit (wdh.) Holzschn.-Titelbordüre. 24 Bl., 715 S. Prgt. d. Zt. mit hs. Rtitel u. Bibl.-Rsch. (Etw. fleckig, fehlen die Schließbänder). [...]
(Bibeln)
121-40 Biblia latina.Biblia sacra vulgatae editionis Sixti quinti Pont. Max., iussu recognita atque edita. Venedig, Iuntas 1625. 4°. Mit Holzschn.- Druckermarke a.T. u. 245 Textholzschn. 12 Bl., 984 S., 22 Bl. Blindgepräg. Schweinsldr. d. Zt. (Etw. fleckig u. berieb.). [...]
(Bibeln)
121-41 Biblia latina.Iesu Christi testamentum novum primo quidem studio et industria D. Erasmi e Graeca in Latinam linguam translatum, nunc autem collatis con pluribus tam Graecis quam Latinis exemplaribus diligenter recognitum. Ffm., Feyerabend & Hutter 1567. Mit zahlr. Textholzschn., sowie Druckermarke a.T. u. am Schluß. 8 nn., 451 num., 45 nn. Bl. Prgt. d. Zt. mit Blindpräg. u. Bibl.-Rsch. (Fleckig, fehlen die Schließbänder). [...]
(Bibeln)
121-42 Biblia latina.Quid in hac editione a theologis Lovaniensibus praestitum sit, paulo post indicatur. Antwerpen, Plantin 1587. Mit Holzschn.-Titelbordüre u. -Druckermarke. 8 Bl., 799 S., 20 (davon 1 w.) Bl. Blindgepräg. Schweinsldr. d. Zt. über Holzdeckeln mit 1 (von 2) Metall-Schließe u. Bibl.-Rsch. (Starke Gebrauchsspuren). [...]
(Bibeln)