Auktion 136:

  Auktion 57

Sachgebiet: Camerarius

57-114 (Bornitz,J.).

(Bornitz,J.).Centuria exquisitissimorum symbolorum et emblematum: historiarum sacro-prophanarum moralium et politicarum cultoribus perquam utilis et necessaria, ex eruditissimis prisci et moderni saeculi auctoribus collecta quae propter illorum praestantiam tanquam continuatio famosi Joachimi Camerarii intitulari potest. Frankfurt, Bourgeat 1680. Mit 100 Textkupf. Tit., 101 Bl. - Vorgebunden. Camerarius,J. Symbolorum et emblematum centuriae quatuor. Tle. 3-4 (von 4). Mainz, Bourgeat, 1668. Mit 200 emblemat. Textkupfern. Prgt. d. Zt. (Stark gebräunt u. fleckig, tls. beschabt u. bestoßen). [...]
(Emblemata, Camerarius)

Nächste Auktion 136

findet von 4.-6. Dezember 2024 statt