Auktion 63
Autor: Theatrum Sanguinarium
63-171 Theatrum Sanguinariumquod, ad persequendam ipsam Innocentiam Antonius Karaffa, ad Delegatum in Ungaria Judicium a Caesare designatus Arbiter, Anno 1687mo Eperiessini manu Carnificum erexerat; Nunc primum Anno 1705. Orbi in Stuporem expositum. Descriptum per Sam. ab Hortis M.G. 1777. Lat. Handschrift auf Papier v. Sam. v. Hortis (oder Hortir ?), 1777. Mit 3 eingeklebten Kupfern am Anfang (Wappen, Machina Hydraulica u. Porträt Joh. Valentin Graf Schultz). 2 nn. Bl., 73 num. S., 3 nn. weiße S. - Neuer Titel: Laniena Eperiensis seu Historica Descriptio. .. Anno MDCLXXXVII ... ...Hungari, Rebellionis insimulati, ... Septembrem A. 1688... Auctore Joanne Rezik ... Hungariae Evangelicorum ... illustrantibus ad aucta. M.G. 1776 & 77. 1 nn. Bl. Titel, 294 num. S., 2 nn. Bl. Inhaltsverz. Kl.4°. Hldr. d. Zt. mit Rverg. u. Rsch. (Berieb. u. best., vord. Gelenk unten etw. gerissen). [...] (Handschriften, Epperies-Leutschau)