Auktion 135

Autor: Lefèvre d'Etaples, Jacques (Jacobus Faber Stapulensis).

135-400 Lefèvre d'Etaples, Jacques (Jacobus Faber Stapulensis).

Lefèvre d"Etaples, Jacques (Jacobus Faber Stapulensis).Epitome compendiosaque introductio in libros Arithmeticos divi Severini Boetii: adjecto familiari commentario dilucidata. - Daran: Jodocus Clichtoveus. Praxis numerandi certis quibusdam regulis constricta. - Daran: Carolus Bovillus. Introductio in geometriam breviusculis annotationibus explanata: sex libris distincta. - Daran: Lefèvre d'Etaples. Astronomici theorici corporu(m) celestiu(m). (Am Schluss des Textes:) Paris, Wolfgang Hopyl und Henricus Stephanus, 27. Juni 1503. Fol. 112 röm. fol. Bl. Mit sehr zahlreichen Holzschnittdiagrammen im Text. Moderner Halblederband mit goldgeprägtem Rückentitel. [...]

Schätzpreis: 4.500,00 €  |  Details >>