Auction 128
128-686 Lancelot,P.
Corpus Iuris Canonici emendatum et notis illustratum Gregorii XIII. Pont. Max. jussu editum: indicibus variis et novis, et appendice Pauli Lancelotti... adauctum... cuius partes indicat auersa pagina; Accesserunt Nouissime Loci Commvnes vberrimi, summa diligentia ex ipsis Canonibus collecti, & ordine ac methodo singulari ad vsum Fori vtriusque fideliter Digesti: Theologis, Politicis, & Practicis pernecessarij. Lyon 1606. 4°. Mit (wdh.) Holzschn.-Titelvign. 32 Bl., 1384 Sp., 10 Bl., 816 Sp., 6 Bl., 442 Sp., 1 w. Bl., 4 Bl., 180 Sp., 1 w. Bl., 20 Bl. Prgt. d. Zt. (Gebrauchsspuren, fehlen die Schließbänder).
Die einzelnen Teile mit eigenen Untertiteln (II): Decretales D. Gregorii Papae IX. suae integritati restitutae. (III): Institvt. ivris canonici, qvibus ius pontificium singulari methodo libris IV. comprehenditur. - In der Vorrede wird die Vollständigkeit gegenüber konkurrierenden Ausgaben hervorgehoben. - Etw. fleckig u. gebräunt, Titel mit hs. Besitzverm. u. unt. Randfehlst.