Auction 136:
Auction 131
131-344 Heineccius,J.G.
Corpus juris Germanici antiqui quo continentur leges Francorum Salicae et Ripuariorum, Alemannorum, Baiuvariorum, Burgundionum, Frisionum, Angliorum et Werinorum, Saxonum, Langobardorum, Gothorum (etc). Consilio J. G. Heineccii cuius praefatio praemissa est, adornavit P. Georgisch. Halle, Waisenhaus 1738. 4°. 18 Bl., 2236 Sp., 58 Bl. Hprgt. d. Zt. mit hs. Rtitel. (Tls. beschabt u. best.).
Rep. font. hist. med. aevi I, 282 (unt. Georgisch). Kat. Bibl. Kammergericht Bln. 246. Stobbe I, 12. - Erste und einzige Ausgabe der umfangreichen Sammlung altgermanischer altdeutscher Rechte. - Etw. gebräunt, nur leicht stockfl. Hs. Besitzverm. a.V.