Auction 136:
Auction 67
67-576 Vavassor,F.
Multiplex et varia poesis. Antea sparsim editae: nunc in unum collecta. Accesserunt ejusdem nondum ed. obsevationes de vi et usu verborum quorundam latinorum. 2 Tle. in 1 Bd. Paris, Thiboust 1683. 10 Bl., 134 S.; 2 Bl., 124 S., 2 Bl. - Angebunden: Perpiniani,P.J. Aliquot epistlae...Proferre in lucem coeperat F.Vavassor. Ebda. 1683. 4 Bl., 192 S. Ldr. d. Zt. mit Rverg. (Gelenke tls. eingeriss., tls. beschabt u. best.).
Zu Vavassor vgl. Wetzer-W. XII, 633. - Tls. gebräunt u. stockfl. - Beiliegen: Bidermann,J. Deliciarum sacrarum et acroamatum academicorum libri tres. Ed. noviss. Köln, Metternich 1727. - Ldr. d. Zt. - Scupoli,L. Certamen spirituale...ed. 7. 2 Tle. in 1 Bd. Köln, Nöthen 1750. 12°. Mit gest. Portr. Ldr. d. Zt. - Nakaten,W. Coelestis animae deliciae...Köln, Nöthen 1713. 12°. Mit gest. Front. Ldr. d. Zt. - Bellarmin,R. De arte bene moriendi...Venedig, Tibernius 1758. Ldr. d. Zt. - Gebrauchsspuren, gekauft wie besichtigt.
Next auction 136 takes place in December 4-6, 2024