Auction 136:
Auction 69
69-2257 Wirz,U.J., A.F.Sulzer, u.a.
Machina corporis humani omnium admirationi proposita cum sub auspiciis illustrissimae reipublicae Solodoranae, praeside P. Romano Astheimer S.J. ... theses ... philosophia ... Solodori, per Philippum Jacobum Scherer. Solothurn, Scherer (1771). 4 Bl., 111 S. Marm. Kart. d. Zt. (Tls. beschabt u. best., Rckn. mit Fehlstelle).
Die Dissertation ist folgenderweise abgeteilt: 1) De machina corporis humani statica (in genere considerata & in specie examinata). / 2) ... hydraulica (de partibus & de sanguina) / 4) ... pneumatica (de aeris ... machina respirati & de ... machinam animantium viribus) / 5) ... chemica (de alimentorum in chylum ... & de chyli in sanguinem ... & de spirituum animalium ...). - Leicht gebräunt, tls. stockfl. St.a.T.
Next auction 136 takes place in December 4-6, 2024