Auction 136:

  Auction 80

80-482

Vermeulen (Molanus),J.

De Canonicis libri tres: De canonicorum vita. De eorum officiis. De dominio canonicorum et seruis ecclesiarum. Item orationes tres: De agnis die. De decimis dandis. De decimis defendendis. Beigebunden ein weiterer theologischer Titel. Köln, Mylius 1587. 437, (4) S. Flexibles Pergament der Zeit, bestoßen und nachgedunkelt, Rücken überklebt, alte Besitzeinträge, gestempelt, gebräunt, braunfleckig, noch ordentlich.

Molanus (1533-1585) war ein einflussreicher flämischer Theologe an der Universität Louvain. - VD 16 V 815 - Beigebunden: Sebastianus Cattaneus:"Enchiridion, eorum quae in controversiam vocantur, omnibus verae pietatis cultoribus perutile ac necessariumus". Ingolstadt, Sartorius 1589. 8, 424 Seiten. - Rare edition of this work by famous teacher Vermeulen, another rare title by Cattaneus bound in. - Vellum of the time. - Chafing and bumping, library stamps and signatures, some browning, still very good.

Vermeulen (Molanus),J. | Bild Nr.1

Next auction 136

takes place in December 4-6,  2024