Auktion 98
98-4477 Pettinati,J.
Quinquertium historicum, Sive Prolusiones Historicae De Bellis Augustissimae Domus Austriacae, Cum Dissertationibus, et problematis ethico-polemicis, Josepho I. Augustissimo Romanorum. Wien, Voigt 1707. 4°. Mit gest. Front. von J.A. Pfeffel nach A.Pozzo. 64 nn. Bl. Prgt. d. Zt. (Leichte Gebrauchssp.). - St.a. T.verso. Mit hs. Vermerk in Tinte a.V. - Durchgehend gebräunt, anfangs wasserfleckig, stockfleckig.